gif gif gif gif index external WA external KTI external spis artykułów


Dalej: Legal Notices Wyżej: Opis programu pine - Poprzednio: Spis treści

Wstęp

Podstawowe informacje o programie pinegif najlepiej brać ,,ze źródła'' tu podamy jedynie bardzo elementarne wiadomości.

Podobnie jak w przypadku podręcznika Narzędzia sieciowe dostępna jest wersja PostScriptowa (~ 1MB) tego dokumentu. (Jeżeli chcecie skrócić czas trnsmisji - skorzystajcie raczej z wersji skompresowanej.)

Aktualna wersja kodu źródłowego programu pine dostępna jest w wielu miejscach. Polecam głównie ftp.cac.washington.edu, ale zwracam uwagę, że zwykle można je znaleźć gdzieś bliżej: polecam pooszukać za pomocą Archiego (Zwykle można je znaleźć rownież w Warszawie). Wszyscy ci, którzy nie mają dostępu do kompilatora C lub nie potrafią sobie poradzić z kompilacją znajdą tam również gotowe do użycia wersje binarne na podstawowe platformy sprzętowe: HP9000, IBM, SGI, SUN, Linux (i inne).

Uwaga: Aktualnie dostępna jest nowa (3.95) wersja programu. Posiada ona szereg udoskonaleń w stosunku do wersji poprzednich. W miarę wolnego czasu będę uzupełniał dokumentację tak, by uwzględniała wszystkie zmiany. Będą one zaznaczone w tekście znaczkiem '174.

Podstawowe ,,ulepszenia'' to'174:

  1. Dodatkowe ułatwienia pozwalające użytkownikowi budować złożone filtry (może być wykorzystane, na przykład, do integracji z PGP).
  2. Nowe funkcje zarządzania książkami adresowymi.
  3. Łatwiejsze konfigurowanie komendy drukowania.
  4. Nowe możliwości MIME (na przykład znaki narodowe mogą pojawiać sie w nagłówkach listów).
  5. Ulepszona wersja pcpine pracująca w środowisku Windows (32 bitowa, elementy GUI).
  6. Poprawiona efektywność pracy.
  7. Szereg nowych opcji pozwalających lepiej przystosować program do wymagań użytkownika.
  8. Ułatwienia pozwalające na przesyłanie plików podczas pracy ,,terminalowej'' zdalnej (pomiędzy komputerem PC a serwerem).
  9. Wbudowany edytor podpisów (sygnatur).
  10. Dodatkowe informacje o stanie programu podczas wykonywania czasochłonnych operacji.
  11. Wraz z programami pico i pine rozprowadzany jest nowy program pilotgif spełniająy funkcje nieco podobne do programów znanych ze środowiska DOS nc,gif vc,gif czy mcgif lub al znanych ze środowiska UNIX.
  12. Program pozwala na realizację zdalnego dostępu do skrzynki pocztowej użytkownika o innej nazwie (trzeba oczywiście podać hasło).
  13. Dopuszczalne jest zdefiniowanie alternatywnego adresu nadawcy.
  14. W środowisku X/Motif podczas pracy w oknie xterm można używać myszy do wykonania pewnych czynności (możliwości funkcjonalnie zbiżone do tych oferowanych przez program tin). 
  15. Program w środowisku X/Motif (uruchomiony w oknie xterm) w stanie ,,zwiniętym'' do ikony, zmienia jej tytuł po nadejściu nowej poczty.
  16. Podczas wysyłania przesyłek MIME program korzysta z pliku mime.types  do określenia zawartości nagłówka content-type.
  17. Możliwość wyłączenia kodowania znaków ośmiobitowych MIME podczas wysyłania newsów i możliwość negocjacji opcji ESMTP podczas wysyłania poczty.
Oraz szereg drobniejszych (choć ważnych) ulepszeń, których nie potrafię jeszcze opisać.





gif gif gif gif index external WA external KTI external spis artykułów


Dalej: Legal Notices Wyżej: Opis programu pine - Poprzednio: Spis treści



(C) by Wojciech Myszka
PON, 7 PAŹD 1996 12:54:19