ZASADY ZALICZANIA I UCZESTNICTWA W KURSIE (wymiar 1h/tydz):

1. Zgodnie z regulaminem studiów uczestnictwo na ćwiczeniach jest obowiązkowe Ewentualne nieobecności (dopuszczam 1 przy wymiarze 15h/sem lecz NALEŻY ją nadrobić poprzez realizację dodatkowego zadania, które Państwu wyznaczę. Dalsze nieobecności skutkują obniżeniem oceny w przeliczniku 1 nieobecność - 0,5 oceny niżej, 4 nieobecności (w przypadku braku usprawiedliwienia w postaci pobytu w szpitalu itd.) skutkują automatycznym brakiem zaliczenia poprzez brak możliwości przystąpienia do kolokwium zaliczeniowego.

2. Zajęcia z mechaniki wymagają od studenta aktywnego brania udziału poprzez merytoryczne przygotowywanie się do zajęć. W semestrze mogą zdarzyć się niezapowiedziane kartkówki. Kartkówki te nie służą wcale obniżeniu oceny. Mogą być pomocnym dla mnie wskaźnikiem w przypadku wątpliwości co do proponowanej oceny.

3. Głównym warunkiem zaliczenia zajęć jest KOLOKWIUM ZALICZENIOWE. Kolokwium zaliczeniowe odbędzie się na ostatnich zajęciach lub we wspólnie umówionym terminie. Warunkiem zaliczenia podstawy programowej z mechaniki jest poprawne rozwiązanie BELKI lub RAMY i KRATOWNICY - bez tych zadań nie będzie mowy o zaliczeniu.

4. Kolokwium poprawkowe dotyczy głównie osób, które nie zaliczyły. W przypadku chęci poprawy oceny dla innych (3->4 lub 4->5) o prawie uczestnictwa w tym kolokwium zadecydują wyniki uzyskane z kartkówek. Obowiązuje zasada ryzyka: idąc na poprawkę ryzykujesz niższą oceną, jeśli niewiele umiesz - to po to by wyeliminować spekulantów:. Ściąganie na kolokwium jest absolutnie niedozwolone, wszelkie formy ściągania będą nagrodzone wiadomą oceną.

5. Mogą zdarzyć się (ale nie muszą) zadania domowe. Ich rola jest taka sama jak kartkówek, tyle, że w tym przypadku liczy się terminowość oddawania projektów. Zadania domowe nie są karą, są formą wykazania przez Was (mam nadzieję, że tylko i wyłącznie przez WAS) wiedzy.

Na zakończenie tych wstępnych informacji życzę Wszystkim powodzenia w nauce mechaniki mam nadzieję, że jeśli będziecie na bieżąco analizować problemy poruszane na wykładzie+ćwiczeniach to nie będzie kłopotów z zaliczeniem. Mechaniki nie da się "wykuć"!!! Ją można zrozumieć i tego będę wymagał od Was na kolokwiach czy kartkówkach. Wynik jest sprawą drugorzędną liczy się sposób rozumowania, formułowania warunków równowagi i umiejętność analitycznego rachowania na liczbach ogólnych.